Jakie informacje znajdę w tym artykule?

Wprowadzenie

Elektroniczny Nadawca to narzędzie usprawniające i automatyzujące proces nadawania przesyłek pocztowych (w paczkach). System umożliwia rejestrację przesyłek, generowanie dokumentów nadawczych w formie elektronicznej oraz automatyczne przekazywanie pliku z przesyłkami bezpośrednio do wybranej placówki pocztowej. Elektroniczny Nadawca umożliwia dodatkowo elektroniczną komunikację pomiędzy klientem, a jego opiekunem handlowym ze strony Poczty Polskiej S.A.

Jak zintegrować sklep internetowy z systemem Elektroniczny Nadawca?

Aby zintegrować sklep z systemem Elektroniczny Nadawca:

 1. Przejdź do „Konfiguracja” -> „Sprzedaż” -> „Dostawy” i kliknij ikonę edycji przy pozycji “Poczta Polska”.edytuj-poczta
 2. Po lewej stronie ekranu wybierz zakładkę “Ustawienia dodatkowe” i podaj swój login oraz hasło dostępu do systemu E-Nadawca. Nie zapomnij wybrać z listy rozwijanej odpowiedni “Urząd Nadania”.
  poczt
 3. Kliknij przycisk “Zapisz”, aby zapiać wprowadzone ustawienia dot. integracji. Od tej chwili możliwe będzie tworzenie przesyłek do systemu Elektroniczny Nadawca i wysyłanie ich za pośrednictwem Poczty Polskiej.
  zapisz

Jak utworzyć przesyłkę do zamówienia korzystając z integracji?

Aby utworzyć przesyłkę do zamówienia:

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu.
 2. Przejdź do opcji menu „Sprzedaż” -> „Zamówienia” i przy wybranym zamówieniu, w kolumnie “Akcje” wybierz opcję “Utwórz przesyłkę”.
  utworz-przesylke2
 3. W nowym oknie, z listy rozwijanej, wybierz pozycję “Poczta Polska”.
  pppp
 4. Uzupełnij wszystkie pola na ekranie tworzenia przesyłki.
  ppp
 5. Kliknij przycisk “Utwórz przesyłkę”, aby zatwierdzić tworzenie przesyłki.
  utworz-przesylke
 6. Ostatnim krokiem jest przekazanie przesyłki do systemu E-Nadawca. W tym celu przejdź do opcji menu “Sprzedaż” -> “Przesyłki”.
 7. Przy wybranej przesyłce, w kolumnie “Akcje”, wybierz opcję “Wyślij”.
  enadawca5
 8. Po przekazaniu przesyłki do systemy E-Nadawca, możliwe będzie wydrukowanie kilku dokumentów.
  enadawca6
Pamiętaj, że wygenerowane dokumenty pochodzą wprost z Poczty Polskiej, więc są zawsze w 100% zgodne z wszelkimi wymogami stawianymi przez Pocztę Polską.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie