Produkty oferowane w sklepie internetowym mogą zostać pogrupowanie w kategorie lub podkategorie. Można powiedzieć, że kategorie i podkategorie produktów są głównym narzędziem nawigacji po stronach sklepu internetowego. Dlatego ich zawartość, liczba, nazewnictwo musi zostać kompletnie przemyślana.

W celu dodania kategorii głównej dla produktów:

 1. Przejdź do opcji menu „Asortyment” -> „Kategorie”.
 2. Kliknij przycisk “Dodaj kategorię główną”, który znajduje się w górnej części ekranu.
  dodaj-kategorie-glowna
 3. Wypełnij wyświetlony formularz. Pole “Nazwa” jest wymagane do wypełnienia, należy w nim wpisać nazwę tworzonej kategorii.
  W zakładce “Dane podstawowe” należy wpisać podstawowe informacje na temat tworzonej kategorii, np. nazwa, opis, przypisany zestaw atrybutów. W zakładce “Pozycjonowanie” możesz zmienić ustawienia META dla tworzonej kategorii, które sprawdzane m.in. przez wyszukiwarki internetowe.
 4. Kliknij przycisk “Zapisz”, aby utworzyć nową kategorię dla produktów.
  zapisz

W celu dodania podkategorii dla produktów:

 1. Przejdź do opcji menu „Asortyment” -> „Kategorie”.
 2. Z drzewa dostępnych kategorii po lewej stronie ekranu zaznacz tę kategorię, do której chcesz dodać podkategorię.
  podkategorie
 3. Kliknij przycisk “Dodaj podkategorię”, który znajduje się w górnej części ekranu.
  dodaj-podkategorie
 4. Wypełnij wyświetlony formularz. Pole „Nazwa” jest wymagane do wypełnienia, należy w nim wpisać nazwę tworzonej kategorii.
  W zakładce „Dane podstawowe” należy wpisać podstawowe informacje na temat tworzonej kategorii, np. nazwa, opis, przypisany zestaw atrybutów. W zakładce „Pozycjonowanie” możesz zmienić ustawienia META dla tworzonej kategorii, które sprawdzane m.in. przez wyszukiwarki internetowe.
 5. Kliknij przycisk „Zapisz”, aby utworzyć nową kategorię dla produktów.
  zapisz

Jak wyświetlić liczbę produktów w danej kategorii?

Przy każdej kategorii (np. w menu kategorii produktów) możesz umieścić ilość produktów znajdujących się w danej kategorii.

menu-liczba

Aby wyświetlić liczbę produktów w kategorii przejdź do opcji menu “Konfiguracja” -> “Wygląd” -> “Aktywny styl graficzny” -> “Moduły” -> “Menu” (edytuj) i włącz opcję “Pokaż ilość produktów”.

menu-pokaz

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie