Jak zmienić serwery DNS przypisane do domeny?

Aby zmienić serwery DNS przypisane do domeny, przejdź na listę domen, a następnie zaznacz domenę (lub domeny) dla której chcesz zmienić serwery i wybierz opcję Zmień serwery DNS z rozwijanego menu na dole listy. W następnym kroku wpisz serwery DNS (minimum dwa, maksimum 4) do pól tekstowych i kliknij przycisk Zapisz. Serwery zostaną natychmiast przypisane do domeny, pamiętaj jednak że odświeżenie delegacji domeny w Sieci Internet może zająć do 30 godzin.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Ustawienia DNS.

Jak mogę przedłużyć abonament domeny?

Aby przedłużyć abonament domeny zaloguj się do swojego konta w premium.pl i przejdź na listę domen. Zaznacz domenę, która ma zostać przedłużona oraz z dolnego menu wybierz opcję Przedłuż. W kolejnym kroku wybierz okres, na jaki chcesz przedłużyć domenę oraz kliknij przycisk ‚Dalej’, aby przejść do wyboru metody płatności.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Przedłużanie domen.

Jak przenieść domenę do premium.pl?

Aby przenieść domenę do premium.pl, należy najpierw pozyskać kod authinfo dla tej domeny. W celu pozyskania kodu authinfo, skontaktuj się z obecnym rejestratorem domeny. Gdy dysponujesz już kodem authinfo domeny, wybierz menu Transfer do konta. W następnym kroku podaj nazwę domeny oraz kod authinfo, a także kontakt (abonenta) do którego ma być przypisana domena po transferze. Aby potwierdzić transfer, musisz kliknąć w link zawarty w mailu przesłanym na adres abonenta. Po zatwierdzeniu transferu, domena będzie dostępna na Twoim koncie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Transfer domen.

Co to jest opcja i jak ją zarejestrować?

Opcja na domenę to usługa pozwalająca na wykupienie pierwszeństwa rejestracji domeny w razie gdy dana domena wygaśnie i zostanie usunięta z rejestru. Aby założyć opcję na domenę, musisz najpierw zasilić saldo panelu odpowiednią kwotą, opcja na domenę nie podlega bezpłatnej rezerwacji. Następnie przejdź do formularza Zakładanie opcji i wpisz nazwę domeny, która Cię interesuje i kliknij Dalej. W podsumowaniu dowiesz się jaka kwota zostanie odjęta z przedpłaconych środków na cel założenia opcji na domenę, kliknij Dalej by autoryzować operację. Opcja jest rejestrowana na okres trzech lat. Jeśli w tym okresie dana domena wygaśnie, tworzona jest rezerwacja na dane abonenta opcji, co daje mu trwające 14 dni wyłączne prawo rejestracji domeny. Wówczas wystarczy przejść do zakładki rezerwacje i zarejestrować domenę jak każdą inną rezerwację. Pamiętaj, że jeśli nie zrobisz tego w ciągu 14 dni od otrzymania powiadomienia, stracisz prawo do rejestracji tej domeny i wróci ona do puli wolnych.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Zakładanie opcji na domenę.

Jak zarejestrować nową domenę?

Zacznij od sprawdzenia dostępności domeny w formularzu Rejestruj domenę. Pamiętaj, że rejestracja domeny wymaga wcześniejszego zasilenia panelu. Jeśli nie przedpłaciłeś środków i planujesz zrobić to później, skorzystaj z możliwości bezpłatnej rezerwacji domeny. Aby sprawdzić dostępność domeny do rejestracji bądź rezerwacji, wpisz jej nazwę z rozszerzeniem lub bez oraz wybierz czy system ma sprawdzić także dostępność innych możliwych końcówek. Jeśli okaże się, że sprawdzana domena jest dostępna, zaznacz ją i kliknij Dalej. W podsumowaniu dowiesz się jaka kwota zostanie odjęta z przedpłaconych środków na cel rejestracji wybranych domen, kliknij Dalej by autoryzować operację. Jeśli wybrałeś rezerwację domeny, możesz ją zarejestrować po uzupełnieniu konta o odpowiednią kwotę. W tym celu przejdź na listę rezerwacji i kliknij Rejestruj przy wybranej domenie. Jeśli masz już na koncie odpowiednie środki, możesz zarejestrować domenę i zarządzać nią z poziomu listy domen.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Rejestracja domen i Rezerwacja domen.

Jak otrzymać fakturę?

Faktury VAT dostępne są wyłącznie w formie elektronicznej. Możesz je pobrać po zalogowaniu się do panelu w sekcji Finanse, Faktury. Generowanie faktur może następować w cyklu miesięcznym lub codziennym. Domyślnie faktury generowane są ostatniego dnia miesiąca za wszystkie operacje wykonane w danym miesiącu. Zmiany konfiguracji możesz dokonać w panelu w sekcji Ustawienia, Dane konta.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Finanse Użytkownika.

Jak mogę zasilić saldo konta?

Aby wpłacić pieniądze na swoje konto w premium.pl, przejdź do menu Finanse. Do wyboru są trzy kanały płatności: zapłata przelewem na konto premium.pl (można zapłacić z dowolnego banku, a także przekazem pocztowym), szybka wpłata on-line za pośrednictwem PayU (zostanie doliczone 3% na poczet prowizji) lub wpłata z konta PayPal (zostanie doliczone 6% na poczet prowizji). W okienku poniżej wpisz kwotę którą chcesz wpłacić – system sam wyliczy wartość netto/brutto na podstawie wprowadzonej wartości. Dalsza procedura zapłaty zależy od wybranego kanału i jest standardowa. W przypadku płatności on-line (przez PayU lub PayPal), wpłata pojawi się na koncie w ciągu kilku minut od otrzymania przez system komunikatu o poprawnie wykonanej operacji (uwaga! nie wszystkie wpłaty przez PayU realizowane są w czasie rzeczywistym). W przypadku zwykłego przelewu, wpłata zostanie zaksięgowana w ciągu 24 godzin od stwierdzenia jej na rachunku bankowym premium.pl.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Finanse Użytkownika.

Jak zarejestrować się w serwisie?

Rejestracja w premium.pl jest dostępna na naszej stronie po kliknięciu w ikonę Załóż nowe konto . Na wstępie zostaniesz proszony o wybór wersji konta. W każdej chwili można ją zmienić w menu Ustawienia.
Po wyborze typu konta zostaniesz poproszony o podanie loginu, adresu mail oraz hasła, a także o zapoznanie się z regulaminem. Przejście dalej spowoduje wysłanie na podany adres mail linku, na który musisz kliknąć by potwierdzić założenie konta. Po potwierdzeniu zaloguj się używając podanych wcześniej loginu i hasła, a następnie uzupełnij dane osobowe lub firmy którą reprezentujesz. Pamiętaj, że możesz podać różne dane właściciela konta, dane do rejestracji domen oraz do wystawiania faktur. Po podaniu wszystkich niezbędnych danych, możesz w pełni aktywować swoje konto.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w kategorii Rejestracji w serwisie.