W premium.pl utworzone zostało stanowisko i powołany na nie został Inspektor Ochrony Danych (ang. DPO – Data Protection Officer). Inspektor Ochrony Danych (polski skrót IODO) jest gwarantem zgodności działań prowadzonych przez premium.pl w zakresie przetwarzania danych osobowych z obowiązującymi przepisami.

premium.pl powołał Inspektora Danych Osobowych:

Ewa Oleksy
e-mail: abi@premium.pl

Inspektor Ochrony Danych (IODO) w premium.pl jest ekspertem nadzorującym wypełnianie przepisów dotyczących ochrony danych w całej firmie. Inspektor Ochrony Danych w premium.pl pełni swoją rolę w sposób całkowicie autonomiczny i z zachowaniem pełnej neutralności. Doradza też pracownikom oraz kadrze zarządzającej w kwestiach dotyczących wypełniania obowiązków oraz stosowania dobrych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

Obowiązkiem Inspektora Ochrony Danych jest również prowadzenie szkoleń oraz regularna edukacja pracowników, wdrażanie zasad znanych jako “privacy by design” oraz “privacy by defaut”, w szczególności w przypadku etapu projektowania nowych usług, produktów oraz innych ofert dla klientów. Inspektor Ochrony Danych jest odpowiedzialny również za relacje z organami nadzorczymi.

Jak wygląda przykładowa wygenerowana umowa powierzenia przetwarzania danych?

Przykład wygenerowanej Umowy powierzenia przetwarzania danych znajdziesz pod tym adresem. Twoja umowa będzie uzupełniona wpisanymi przez Ciebie danymi w formularzu generatora – na przykładach zaznaczyliśmy te treści na niebiesko. Umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych możesz wygenerować pod tym adresem.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie