Sprzedaż domeny z zewnątrz

Jeśli chcesz zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży domeny, która nie jest obecnie utrzymywana w naszym serwisie, wybierz opcję Domeny z zewnątrz.

menu

Opcja wystawienia domeny z zewnątrz dostępna jest również w pierwszym kroku kreatora sprzedaży.

menu9

Domeny zewnętrzne mogą zostać wystawione wyłącznie w opcji “Zaproponuj” czyli bez podawania ceny Kup Teraz. Zainteresowani będą mogli składać własną propozycję ceny, którą możesz zaakceptować, odrzucić bądź złożyć kontrofertę.

Zaproponuj

UWAGA! Opcja dotępna wyłącznie dla domen .pl. Aby wystawić domenę z innym rozszerzeniem, w pierwszej kolejności przetransferuj ją do premium.pl.

Wystawienie na sprzedaż domeny zewnętrznej poprzedzone jest weryfikacją jej własności, czyli potwierdzeniem, że masz prawo do dysponowania daną domeną. W tym celu niezbędne jest ustawienie rekordu CNAME (alias do innego hosta), który jest unikalny dla Twojego konta i zostanie wyświetlony w pierwszym kroku kreatora sprzedaży domeny. Rekord możesz dodać w ustawieniach DNS Twojej domeny, gdzie jest aktualnie utrzymywana jej strefa. Jeśli nie masz dostępu do tej konfiguracji, skontaktuj się z obecnym Rejestratorem domeny.

8

Dla ofert domen zewnętrznych możesz ustawić kategorię, opis, tagi, obrazek oferty oraz włączyć promowanie. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk “Dalej-Podgląd” aby przejść do podsumowania oferty oraz ją zaakceptować. Niezbędna jest również akceptacja regulaminu usługi.
9

Po zatwierdzeniu wystawienia oferty nastąpi weryfikacja rekordu CNAME. Jeśli weryfikacja przebiegnie prawidłowo, domena zostanie wystawiona na giełdzie premium.pl. W przeciwnym wypadku ponowimy weryfikację – rekord będzie sprawdzany cyklicznie przez 24 godzin od potwierdzenia operacji. Jeśli weryfikacja się nie powiedzie, operacja zostanie zakończona. Ponowne wystawienie domeny z zewnątrz będzie możliwe poprzez ponowienie procedury.

Wszystkie oferty domen zewnętrznych są dodatkowo oznaczone.
11

W momencie otrzymania pierwszej oferty zostaniesz poproszony o podanie kodu Authinfo, który możesz uzyskać od obecnego Rejestratora. Podanie poprawnego kodu jest konieczne, aby rozpocząć negocjacje lub zatwierdzić ofertę. Kod zostanie zweryfikowany i będzie użyty wyłącznie przy finalizacji sprzedaży domeny, w celu transferu domeny do premium.pl.

nego_AI

Możesz otrzymać wiele ofert dla Twojej domeny. Każda negocjacja dotyczy jednego użytkownika i nie ma wpływu na inne negocjacje oraz ostateczną cenę sprzedaży domeny.

UWAGA! W razie zatwierdzenia przez drugą stronę oferty w negocjacji następuje natychmiastowy zakup (bez możliwości anulacji sprzedaży domeny).

Po akceptacji oferty zostanie zainicjowany transfer domeny zewnętrznej a kupujący otrzyma 5-dniowy termin zapłaty. Jeśli istnieje taka konieczność, możesz samodzielnie wydłużyć termin zapłaty do 30 dni w menu Historia sprzedaży.

termin

Na adres e-mail, który widnieje w danych Abonenta domeny, zostanie wysłana wiadomość z adresu automat@dns.pl z prośbą o zatwierdzenie transferu domeny do premium.pl. Aby go zatwierdzić, kliknij w link, który jest ważny 5 dni od otrzymania wiadomości. Po zatwierdzeniu operacji domena zostanie przetransferowana a następnie zostanie przekazana Kupującemu po zaksięgowaniu płatności. Środki za sprzedaż domeny, pomniejszone o 10% prowizję, zostaną przekazane na Twoje saldo.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie