Aukcja tradycyjna
Jeśli chcesz wystawić domenę na publiczną licytację od ustalonej kwoty, trwającą określoną liczbę dni, wybierz aukcję domeny. Domena zostanie umieszczona na liście trwających aukcji, a zainteresowani będą mogli składać oferty w licytacji do wyznaczonej daty zakończenia aukcji. Po tym terminie osoba oferująca najwyższą kwotę, po opłaceniu należności, stanie się nowym Abonentem domeny.
Termin płatności jest ustawiany domyślnie na 5 dni. Może zostać on wydłużony na prośbę kupującego wyłącznie przez sprzedającego domenę (maksymalnie do 30 dni).

aukcja

Wystawiając domenę na aukcję masz możliwość określenia następujących parametrów:
– czas trwania,
– godzina zakończenia aukcji,
– cena wywoławcza,
– własny opis,
– tagi (słowa kluczowe pasujące do domeny – maksymalnie do 10),
– możliwość wgrania własnego obrazu dla aukcji,
– dołączenie statystyk ruchu, promowanie aukcji, przekierowanie domeny na stronę oferty (jeśli domena utrzymywana jest na zewnętrznych serwerach DNS, nastąpi ich zmiana).

aukcja1

Podczas wystawiania aukcji można odpłatnie aktywować jej promowanie. Wówczas na liście aukcji oferta będzie podświetlona i listowana na pierwszych miejscach.

Aukcję, w której nie złożono ofert, można zakończyć bez opłaty karnej do 24 godzin. Przy sprzedaży domeny poprzez aukcję, nie ma możliwości odstąpienia od sprzedaży domeny. Nie można też odwołać aukcji, w której jest już złożona oferta.

Aukcja Last Minute
Z opcji Last Minute można skorzystać wystawiając domenę nie wcześniej niż na 14 dni i nie później niż 1 godzinę przed zakończeniem jej ważności. Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczona cena przedłużenia domeny, zgodnie z cennikiem.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie