Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu klienta.

Innym przykładem zastosowania są konta FTP dla pracowników, którzy publikują pliki oraz dokumenty na serwerze. Konto FTP z dostępem do wydzielonego katalogu pozwala połączyć się z tylko jednym wybranym katalogiem, do którego dostęp jest zdefiniowany tylko dla wybranych pracowników. Użytkownik połączony z wydzielonym katalogiem nie może zarządzać katalogami, które znajdują się w wyższej lokalizacji od wydzielonego katalogu.

Każdy utworzony serwis WWW posiada jedno główne konto FTP (losowy login i hasło), za którego pośrednictwem możesz połączyć się z serwerem FTP. Prócz tego możesz utworzyć kolejnych użytkowników FTP (tzw. konta FTP), aby udostępnić pliki innym użytkownikom. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak zdefiniować własną nazwę użytkownika FTP.

Gdzie znajdę dane dostępu FTP do serwisu WWW?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta.
  2. Kliknij opcję menu “Serwisy WWW”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista utworzonych serwisów WWW. Kliknij nazwę serwisu WWW, dla którego chcesz sprawdzić dane dostępu FTP.
  4. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje na temat wybranego serwisu WWW. Kliknij przycisk “Dostęp FTP”.
  5. Zostanie wyświetlony ekran zarządzania dostępem FTP, na którym znajdziesz dane dostępu FTP do serwisu WWW. Hasło do konta FTP nie jest wyświetlane – jeśli go nie znasz, kliknij przycisk “Edytuj”.
  6. Kliknij przycisk “Edytuj”, aby zmienić login i hasło do głównego konta FTP.
WAŻNE! Po znalezieniu danych dostępu lub zmianie loginu i/lub hasła dostępu FTP, będziesz mógł skorzystać z klienta FTP (np. Total Commander, FileZilla), aby połączyć się z serwerem FTP.

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie