Rejestrując hosting w premium.pl otrzymujesz bezpłatną, automatycznie dopisaną do Twojego konta subdomenę w postaci: serwer_numer.hostingpremium.pl.

www

Jeśli chcesz posiadać serwis WWW pod adresem własnej domeny, niezbędne jest przypisanie jej do hostingu. W tym celu zaloguj się do panelu hostingu i kliknij na link ‘Domeny hostowane’.

H4

Z górnego menu wybierz opcję ‘Dodaj istniejącą domenę zarejestrowaną gdzie indziej’ (dot. także domen zarejestrowanych w premium.pl).

DH

W formularzu przypisania domeny wpisz jej nazwę i określ dostępne parametry.
Hosting DNS – umożliwia zarządzanie strefą Twojej domeny w panelu zarządzania.
Hosting WWW – w tym miejscu możesz skonfigurować ustawienia hostingu dla Twojej domeny. Po wybraniu odpowiedniej opcji, szczegółowe ustawienia z nią związane będziesz mógł na kolejnym ekranie. Podczas konfiguracji każdej domeny możesz wybrać jeden z poniższych hostingów WWW:
– Żaden – oznacza, że hosting WWW dla domeny nie zostanie włączony. W strefie domeny nie zostanie utworzony rekord A. Oznacza to, że pod adresem domeny nie będzie nic wyświetlane.
– Alias strony WWW – tworzy alias dla serwisu WWW.
– Strona WWW (Apache) – pozwala utworzyć hosting domeny na Twoim serwerze.
Hosting poczty – możesz ustawić hosting poczty we własnej domenie.

DH1

Po przejściu do następnego kroku przypisywania domeny otrzymasz podsumowanie parametrów. Kliknij przycisk „Zakończ”, aby potwierdzić przypisanie domeny. Jest to równoznaczne z przygotowaniem konfiguracji serwerów DNS na przyjęcie delegacji danej domeny.

Aby w pełni zakończyć proces przypisania zewnętrznej domeny do hostingu wymagana jest zmiana delegacji domeny. Delegację domeny możesz zmienić w panelu administracyjnym obecnego Rejestratora. Informacja na jakie serwery DNS powinna kierować domena znajdują się w ustawieniach domeny hostowanej: w panelu hostingu przejdź do ‘Domeny hostowane’, kliknij na własną domenę i następnie zakładkę ‘DNS’. Podane tam serwery DNS wprowadź w ustawieniach domeny u obecnego Rejestratora. Jeśli domena kieruje na serwery DNS premium.pl to zmianę delegacji wykonaj według instrukcji dostępnej tutaj

Propagacja w sieci Internet po zmianie serwerów DNS może trwać do 30 godzin.

Po przypisaniu domeny do konta pojawi się ona na liście domen hostowanych i będzie widoczna w menu ‘Serwisy WWW’.

serwisyWWWpng

Jeśli jedna z przypisanych do konta domen nie ma aktywowanego hostingu, można go włączyć po kliknięciu na nazwę domeny a następnie na link ‘Dodaj hosting’.

H8

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie