Domeny gTLD (generic Top Level Domain) to globalne, funkcjonalne domeny najwyższego poziomu, które nie wskazują na konkretny kraj. Domeny te zawierają trzy lub więcej znaków w nazwie rozszerzenia, np. com.

Domeny globalne są rejestrowane na zasadzie pierwszeństwa, bez uprzedniej rezerwacji. Oznacza to, że zamówienia na konkretną nazwę domeny mogą zostać złożone u kilku Rejestratorów. Domena zostanie zarejestrowana na Abonenta, którego zamówienie zostanie zrealizowane jako pierwsze. Istnieje możliwość rejestracji domen globalnych zawierających znaki narodowe (diakrytyczne). Jest to domena IDN (Internationalized Domain Name), która posiada dwie postaci: unikodową (światłowodowe.biz) oraz postać przekodowaną do znaków ASCII (xn--wiatowodowe-w5b43a.biz).

Aby zarejestrować domenę wybierz z menu opcję Domeny -> Rejestruj domenę i wpisz interesującą Cię nazwę. Rozwijając zaawansowane opcje będziesz mieć możliwość ograniczenia wyszukiwania do wybranych przez Ciebie końcówek.

szukaj_gtld

Po kliknięciu przycisku SZUKAJ otrzymasz informację o dostępności danej domeny jak również listę proponowanych domen będących aktualnie wolnymi i zajętymi do rejestracji nazwami oraz domen dostępnych do kupienia na giełdzie. Aby potwierdzić wybór, kliknij na przycisk KUP TERAZ.

szukaj_gtld1

W kolejnym kroku znajdziesz informacje o płatnościach wraz z możliwością wyboru metody zapłaty.

szukaj_gtld3

Koszt rejestracji domen dostępny jest w naszym cenniku. Ceny zakupu domen na giełdzie są uzależnione od aktualnej oferty sprzedającego.

UWAGA! Nie gwarantujemy dostępności domeny w chwili wpływu środków. Jeśli zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane, otrzymasz zwrot środków na saldo.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie