Opcja jest usługą wykupienia pierwszeństwa na rejestrację aktualnie zarejestrowanej (zajętej) domeny, po zwolnieniu jej do puli nazw wolnych.

Opcja jest oferowana wyłącznie dla aktywnej domeny obsługiwane przez NASK, dla której nie została jeszcze wykupiona taka usługa. Jeśli na domenie jest już założona opcja, informacja taka będzie dostępna w bazie WHOIS.

opcja

Opcja trwa 3 lata i może być w tym czasie przedłużona bądź anulowana. Jeśli podczas jej trwania domena wygaśnie, następuje rezerwacja na dane Abonenta opcji. Po rezerwacji domeny z opcji wysyłane jest powiadomienie na adres e-mail, wskazany w panelu jako kontaktowy. W 14-dniowym okresie rezerwacji użytkownik może zarejestrować domenę. W innym przypadku zostanie ona ponownie usunięta do puli nazw wolnych.

Opcję, podobnie jak domenę, można transferować do innego Operatora. W tym celu należy uzyskać kod Authinfo dla opcji. Operacja ta również wymaga zatwierdzenia dyspozycji przez Użytkownika w wiadomości otrzymanej z NASK.

Aby założyć opcję na domenę, przejdź do menu Zakładanie opcji. W polu ‘Nazwa’ wpisz domenę, dla której chcesz wykupić opcję. Po sprawdzeniu dostępności opcji, zostaniesz przeniesiony do strony płatności.

opcja

Opłata za założenie opcji jest bezzwrotna, niezależnie od realizacji. Wysokość opłaty znajdziesz w cenniku.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie