W zależności od cyklu życia danej domeny, posiada ona różne statusy, np. zarejestrowana lub wygasająca. Długość każdego okresu jest ściśle ustalona przez Rejestr i indywidualna dla każdej domeny. Większość domen po zakończeniu ich ważności można jeszcze reaktywować, np. domeny .pl do 30 dni. Jeśli domena nie zostanie reaktywowana, wróci do puli nazw wolnych i będzie dostępna do rejestracji przez dowolną osobę.

Aby reaktywować domenę wygasającą zaloguj się do swojego konta w premium.pl i przejdź na listę domen. Na liście domen wygasające nazwy są oznaczone kolorem czerwonym.

renew

Po zaznaczeniu domeny, która ma zostać reaktywowana, wybierz z dolnego menu opcję Przedłuż. Jeśli chcesz jednorazowo przedłużyć większą ilość domen, zaznacz je i kliknij przycisk OK. W kolejnym kroku kliknij przycisk Dalej, aby przejść do wyboru metody płatności.
Domena wygasająca może być przedłużana jedynie o rok. Jeśli chcesz ją przedłużyć na więcej lat, niezbędne jest jej odnowienie na rok a następnie zlecenie prolongaty na dłuższy okres abonamentowy.

renew1

Cena przedłużenia domeny wygasającej jest wyższa, zgodnie z cennikiem.

W przypadku domen globalnych i .eu, których okres reaktywacji jest dłuższy niż domen .pl, odnowienie abonamentu może wymagać indywidualnego kontaktu z nami. Jeśli Twojej domeny nie ma już na liście w panelu, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

UWAGA! Liczy się data zaksięgowania środków w naszym systemie. Nie gwarantujemy dostępności domeny w chwili wpływu środków. Jeśli zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane, otrzymasz zwrot środków na saldo.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie