Transfer domeny powoduje przeniesienie jej obsługi administracyjnej i bilingowej do innego operatora. Transfer domeny globalnej jest możliwy nie wcześniej niż 60 dni po jej rejestracji lub ostatnim transferze. Należy również skierować się z prośbą do obecnego operatora o zmianę statusu domeny z Registar-lock na Active lub OK.
Transfer domen globalnych jest płatny, zgodnie z dostępnym na naszej stronie cennikiem. Cena zawiera przedłużenie domeny o 1 rok.

Do zainicjowania transferu domeny będziesz potrzebować kod authinfo, który możesz uzyskać od obecnego operatora.

Aby zlecić transfer domeny do premium.pl zaloguj się do swojego konta. Następnie po kliknięciu ikony Transfer do konta wpisz w formularzu nazwę domeny oraz jej kod authinfo. Możesz też skorzystać z hurtowego formularza, jeśli transferujesz większą ilość domen. Przy zlecaniu transferu domeny globalnej wybierz jeden z istniejących w Twoim panelu kontaktów. Na te dane zostanie scedowana domena.

transftld

Po kliknięciu przycisku ‘Dalej’ pojawi się zestawienie danych dotyczących transferowanej domeny, oświadczenie zlecającego i opcja zmiany serwerów DNS na serwery premium.pl. Jeśli nie chcesz zmieniać delegacji domeny, pozostaw tę opcję niezaznaczoną.

m3YTC5F
Po wypełnieniu formularza potwierdź dyspozycję przyciskiem ZLEĆ TRANSFER

Transfer domeny globlnej zostanie zainicjowany po zaksięgowaniu płatności.

Po zainicjowaniu transferu otrzymasz wiadomość e-mail z adresu do_not_reply@ns-not-in-service.com. Wiadomość zostanie wysłana na administracyjny adres e-mail, jaki widoczny jest w bazie WHOIS.

SRSwhois

Treść wiadomości transferowej jest wysyłana w języku angielskim, z informacją o zleconej dyspozycji przeniesienia domeny i linkiem do potwierdzenia / anulacji transferu. Po kliknięciu na link pojawi się formularz, w którym należy zaznaczyć oświadczenie oraz wpisać kod autoryzacyjny dla domeny.

SRS_tld

Po kliknięciu na przycisk złożenia wniosku transferowego (Submit Request) pojawi się strona z potwierdzeniem operacji.

eu1

W przypadku pojawienia się błędu przyjęcia zlecenia transferu domeny, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi KLienta. Jeśli to możliwe, prześlij nam również zrzut ekranu bądź skopiowaną treść komunikatu.

eu_err

Jeśli transfer zostanie pozytywnie zrealizowany, domena zostanie przeniesiona na Twoje konto. Dodatkowo, do obecnej ważności domeny zostanie doliczony kolejny rok abonamentowy.

Weryfikacja i akceptacja transferu domen globalnych może potrwać do 7 dni. W przypadku anulacji transferu Twoja wpłata zostanie zwrócona na saldo konta.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie