Transfer opcji jest podobny do transferu domen .pl, obsługiwanych przez NASK. Operacja ta jest bezpłatna i przenosi aktualną ważność abonamentu opcji.

Aby zlecić transfer opcji do premium.pl zaloguj się do swojego konta. Następnie po kliknięciu ikony Transfer do konta wpisz w formularzu nazwę domeny, dla której posiadasz zarejestrowaną opcję oraz jej kod authinfo. Dodatkowo zaznacz rodzaj transferu przy polu ‘opcja’. Przy zlecaniu transferu możesz skopiować dane Abonenta z bazy WHOIS lub wybrać jeden z istniejących w Twoim panelu kontaktów.

opcja

Po kliknięciu przycisku ‘Dalej’ pojawi się zestawienie danych dotyczących transferowanej opcji na domenę oraz oświadczenia obecnego i nowego Abonenta.

opcja1

Po wypełnieniu formularza potwierdź dyspozycję przyciskiem ZLEĆ TRANSFER

Aby transfer opcji został prawidłowo zakończony, wymagane jest jego potwierdzenie.
Na adres e-mail, podany jako kontaktowy u poprzedniego operatora, zostanie wysłana wiadomość z linkiem, za pomocą którego będzie możliwe zatwierdzenie przeniesienia obsługi opcji domeny.

W przypadku zmiany kontaktu zostaną również wysłane dwie wiadomości (na adres e-mail obecnego i nowego kontaktu) z prośbą o zatwierdzenie e-cesji.

Jeśli wiadomości nie doszły w ciągu kilku minut – zaczekaj (może to potrwać do 30 minut) lub sprawdź folder SPAM (wiadomość mogła zostać błędnie oznaczona przez Twoje filtry antyspamowe). Jeśli wiadomość nie dotrze, skorzystaj z opcji “wyślij wiadomość ponownie” lub zgłoś problem do Biura Obsługi Klienta. Ponowienie wiadomości możliwe jest w historii transferów.

opcja2

Po zatwierdzeniu wszystkich wiadomości, opcja zostanie przeniesiona do Twojego panelu w premium.pl i będzie dostępna do zarządzania na liście opcji.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie