Transfer domeny to dyspozycja przeniesienia obsługi administracyjnej i bilingowej do innego operatora. Domeny .eu można transferować zarówno aktywne (podczas trwania abonamentu) jak i w kwarantannie (40-dniowy okres przejściowy, w którym domena usunięta po zakończeniu abonamentu jest jeszcze możliwa do reaktywacji).
Transfer domeny .eu jest płatny, zgodnie z naszym cennikiem. Cena zawiera przedłużenie domeny o 1 rok.

Do zainicjowania transferu domeny będziesz potrzebować kod authinfo, który możesz uzyskać od obecnego operatora lub bezpośrednio z rejestru. Upewnij się również, że w danych Abonenta domeny jest podany aktualny adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość transferowa.

Aby zlecić transfer domeny do premium.pl zaloguj się do swojego konta. Następnie po kliknięciu ikony Transfer do konta wpisz w formularzu nazwę domeny oraz jej kod authinfo. Przy zlecaniu transferu możesz skopiować dane Abonenta z bazy WHOIS lub wybrać jeden z istniejących w Twoim panelu kontaktów.

transf_eu

Po kliknięciu przycisku ‘Dalej’ pojawi się zestawienie danych dotyczących transferowanej domeny, oświadczenie zlecającego i opcja zmiany serwerów DNS na serwery premium.pl. Jeśli nie chcesz zmieniać delegacji domeny, pozostaw tę opcję niezaznaczoną.

6R00yH3
Po wypełnieniu formularza potwierdź dyspozycję przyciskiem ZLEĆ TRANSFER

Transfer domeny .eu zostanie zainicjowany po zaksięgowaniu płatności.

Po zainicjowaniu transferu otrzymasz wiadomość e-mail z adresu do_not_reply@ns-not-in-service.com. Treść wiadomości transferowej jest wysyłana w języku angielskim, z informacją o zleconej dyspozycji przeniesienia domeny i linkiem do potwierdzenia / anulacji transferu. Po kliknięciu na link pojawi się formularz, w którym należy zaznaczyć oświadczenie oraz wpisać kod autoryzacyjny dla domeny.

eu_n

Po kliknięciu na przycisk złożenia wniosku transferowego (Submit Request) pojawi się strona z potwierdzeniem operacji.

eu_n1

W przypadku pojawienia się błędu przyjęcia zlecenia transferu domeny, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi KLienta. Jeśli to możliwe, prześlij nam również zrzut ekranu bądź skopiowaną treść komunikatu.

eu_err

Jeśli transfer zostanie pozytywnie zrealizowany, domena zostanie przeniesiona na Twoje konto. Dodatkowo, do obecnej ważności domeny zostanie doliczony kolejny rok abonamentowy.

W przypadku anulacji transferu Twoja wpłata zostanie zwrócona na saldo konta.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie