Czym jest delegacja domeny na serwery DNS Premium.pl od innego operatora wyjaśnimy na poniższym przykładzie.

Przykład: Załóżmy, że posiadasz serwer w Premium.pl i umieściłeś na nim swoją stronę WWW. Dodatkowo wykupiłeś domenę twojadomena.pl u innego zewnętrznego operatora. Chcesz, aby pod adresem twojadomena.pl była wyświetlana strona WWW umieszczona na Twoim serwerze w Premium.pl. Aby było to możliwe, możesz wydelegować twojadomena.pl na odpowiednie serwery DNS, aby połączyć daną domenę z Twoim serwerem w Premium.pl.

Dodatkowo dzięki wydelegowaniu Twojej domeny, będziesz mógł utworzyć na serwerze konta e-mail z adresem Twojej domeny (np. biuro@twojadomena.pl). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze w Premium.pl.

Jeśli wykupiłeś domenę u innego operatora, polecamy oprócz delegacji wykonanie transferu domeny do Premium.pl. Dzięki temu zarządzanie wszystkimi usługami będzie prostsze – wszystkie operacje będziesz mógł wykonać za pomocą jednego Panelu klienta.

Jak wydelegować domenę na moje serwery DNS od innego operatora?

WAŻNE! Przed rozpoczęciem delegacji domeny, należy ją uprzednio przypisać do Panelu klienta. Dopiero po przypisaniu domeny, możliwa będzie jej delegacja na serwery DNS Premium.pl. Podczas przypisywania domeny poznasz adresy serwerów DNS, na które powinieneś wydelegować domenę. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę zewnętrzną do Panelu klienta.
  1. Aby rozpocząć delegację domeny na serwery DNS Premium.pl od innego operatora, wykonaj poniższe czynności:

    • Jeśli jest to możliwe, w panelu administracyjnym operatora u którego wykupiłeś domenę, skonfiguruj domenę w taki sposób, aby wskazywała na następujące serwery DNS: ns1.hostingpremium.pl, ns2.hostingpremium.pl, ns3.hostingpremium.pl
    • W przeciwnym wypadku skontaktuj się z operatorem u którego wykupiłeś domenę i poproś go o konfigurację Twojej domeny, aby wskazywała na wspomniane wcześniej serwery DNS.
  1. Delegacja domeny może trwać nawet do 30 godzin (związane jest to z czasem odświeżania internetowych serwerów DNS). Dopiero po tym czasie domena będzie w pełni wydelegowana na serwery DNS w Premium.pl. Po poprawnym wydelegowaniu domeny na serwery DNS Premium.pl, będziesz mógł za pośrednictwem Panelu klienta przejść do konfiguracji ustawień domeny.

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie